Opieka

Opieka: OFERUJEMY USŁUGI OPIEKI NA TERENIE KRAKOWA, ZIELONEK, MICHAŁOWIC, IWANOWIC

OPIEKA DOMOWA:Opieka nad osobą niepełnosprawną opieka nad osobami starszymi Kraków pomoc


Opiekunki domowe i opiekunowie medyczni – jak to działa?

Świadczenie usługi rozpoczynamy od wizyty menadżera opieki w miejscu zamieszkania osoby starszej lub niesamodzielnej, w celu dokładnej identyfikacji sytuacji i przeprowadzenia pogłębionego wywiadu.

W trakcie wizyty domowej określamy, zarówno stan fizyczny i psychiczny pacjenta, potrzeby w zakresie szeroko pojętej opieki i rehabilitacji oraz ogólny stan techniczny miejsca zamieszkania.

Kompleksowe usługi opiekuńcze składają się z elementów typowych, wykonywanych zgodnie z indywidualnymi życzeniami i upodobaniami Klienta. Każda propozycja Klienta                    i każda prośba Podopiecznego może być zlecona i zostanie wykonana.

Zestaw przykładowych czynności podczas świadczenia opieki domowej to m.in:

  1. Pomoc w toalecie podopiecznego,
  2. Toaleta chorego leżącego,
  3. Wykonywanie czynności dnia codziennego (np. słanie łóżka, układanie w nim chorego, zmiana bielizny pościelowej, pomoc przy ubieraniu),
  4. Zmiana bielizny osobistej i pomoc w ubieraniu,
  5. Profilaktyka przeciwodleżynowa,
  6. Pomoc w spożywaniu posiłków,
  7. Prowadzenie rehabilitacji domowej,
  8. Pomoc przy uruchamianiu podopiecznego wcześniej unieruchomionego z powodu stanu zdrowia,
  9. Nadzór nad zażywaniem leków przepisanych przez lekarza,
  10. Utrzymanie porządku w pomieszczeniu Podopiecznego.

Opiekę w miejscu zamieszkania świadczymy na terenie Krakowa oraz gmin sąsiednich.

OPIEKA CAŁODOBOWA:

W sytuacji gdy stan podopiecznego wymaga całodobowej opieki, a rodzina nie ma możliwości samodzielnie jej zapewnić, oferujemy również usługę opieki z zamieszkaniem. Jest to opieka 24 godziny na dobę.

Na czym polega opieka z zamieszkaniem?

Taka opieka stosowana jest najczęściej w trudnych i ciężkich przypadkach, jako element alternatywny lub komplementarny dla opieki paliatywnej, czy hospicjum domowego. Potrzebna bywa również, gdy dotychczas sprawne osoby starzejące się przestają w pełni kontrolować swoje zachowania i zaspokajać swoje potrzeby, a nie mieszkając z rodziną, potrzebują bieżącego wsparcia w codziennych czynnościach.

W zależności od stanu zdrowia podopiecznych oraz ich indywidualnych potrzeb dobieramy opiekunów najlepiej do nich dopasowanych. Opieka z zamieszkaniem może być łączona z rehabilitacją czy zapewnieniem wizyt lekarskich.

Opieka domowa w naszym wykonaniu to nie tylko dbałość o komfort i stan zdrowia podopiecznego, ale również dbałość o mieszkanie, w którym przebywa, które przejawia się w takich czynnościach jak pranie, sprzątanie, prasowanie czy gotowanie, czy zapewnienie odpowiedniego zaopatrzenia w środki spożywcze i lecznicze.

Nasi pracownicy pracują wówczas w systemie zmianowym, w którym zmiany najczęściej trwają po 2 tygodnie. Zapewnia to ciągłość sprawowanej opieki oraz pozwala na najlepszą, możliwą jakość opieki.

USŁUGI ASYSTENCKIE: opieka osoby niepełnosprawnej Kraków

Zakupy z dostawą lub pomoc w przemieszczaniu się. W ramach świadczonych usług pomagamy we wszelkich innych czynnościach życia codziennego. W szczególności możliwe są usługi asystenckie polegające na odwiedzinach w miejscu zamieszkania, pomocy w zakupach czy wizytach u lekarza.

pl_PLPolish
Scroll to Top